Sony Xperia Z

11 804 Kč vč. DPH
(9 755 Kč bez DPH)

Dostupnost: do 1 dne
Objednací číslo:k131

Představuje se Xperia™ Z - to nejlepší od Sony v prémiovém chytrém telefonu. 

- Reality Display s úhlopříčkou 5" a rozlišením Full HD, s vysokým jasem a ostrým obrazem díky technologii Mobile BRAVIA Engine 2 
- Mediální aplikace Sony poskytnou uživatelům bohatství zážitků a bezprostřední přístup k zábavním službám 
- Snadné a rychlé funkce na jeden dotek pro sdílení hudby, fotografií a videoklipů mezi různými zařízeními 
- Nový výjimečný design Sony, s odolností proti prachu a vodě 

7. ledna 2013, Las Vegas / Praha - Společnost Sony Mobile Communications ("Sony Mobile") dnes představila svou novou vlajkovou loď - Android smartphone Xperia Z. S displejem Reality Display o úhlopříčce 5" a rozlišením Full HD 1080p, čtyřjádrovým procesorem Snapdragon™ S4 Pro, 13megapixelovým rychlým fotoaparátem a technologií pro sítě čtvrté generace LTE je telefon Xperia Z vybaven vším, co lze v současnosti od prémiového chytrého telefonu očekávat. Návdavkem ještě telefon přináší to nejlepší z jedinečných technologií Sony, spolu s obsahem, designem a možnostmi připojení, a zaručuje tak uživatelům bohatý prožitek. Telefon Xperia Z bude uveden na globální trh v průběhu prvního čtvrtletí roku 2013. 

"V modelu Xperia Z uživatelům přinášíme přes půl století inovací v oblasti televize, zpracování obrazu, hudby, filmu a her. Vytvořili jsme tak výrazně nadprůměrný telefon, který vskutku vyčnívá nad ostatní," uvedl Kuni Suzuki, prezident a generální ředitel společnosti Sony Mobile Communications. "S jedinečnými technickými vlastnostmi, mediálními aplikacemi Sony, možnostmi připojení na jeden dotek a vynikající životností baterie, je telefon Xperia Z ideálně připraven zaujmout vedoucí pozici na trhu chytrých telefonů. Umístěním chytrých telefonů do samých základů naší strategie umožňuje společnost Sony uživatelům vytvářet, vychutnávat si a sdílet obsah a zážitky tak, jak to nikdy dříve nebylo možné." 

Inteligentní technologie Sony 
Reality Display telefonu Xperia Z, s obrazem ostrým jako břitva díky technologii Mobile BRAVIA® Engine 2, přenáší dlouholeté zkušenosti společnosti Sony z výroby televizorů do technologie chytrých telefonů a poskytuje tak úchvatný zážitek ze zobrazení obsahu s vysokým jasem a ostrostí. Telefon využívá stejnou technologii jako digitální fotoaparáty Sony a obsahuje první obrazový snímač Exmor RS pro mobilní zařízení na světě, s technologií HDR (High Dynamic Range) video pro chytré telefony. Technologie HDR dokáže vytvářet ostré fotografie i se silným protisvětlem, takže uživatelé mohou pořizovat snímky bez ztráty ostrosti bez ohledu na aktuální podmínky. 

Xperia Z je vybavena režimem Battery STAMINA Mode, který dokáže prodloužit pohotovostní výdrž telefonu čtyř- či vícenásobně* automatickým zastavením aplikací náročných na spotřebu energie kdykoliv je displej telefonu zhasnutý a opět je spouští, jakmile se displej znovu zapne. 

Objevujte, vychutnávejte a sdílejte zábavu s mediálními aplikacemi Sony a funkcemi na jeden dotyk One-touch 
Mediální aplikace Sony nabízejí stejný zážitek ze zábavy na různých zařízeních společnosti Sony. Aplikace obsažené v telefonu Xperia Z: "WALKMAN", Album a Movies, umožňují vychutnávat si online i offline obsah prostřednictvím jediného přístupového bodu, s novými způsoby využití i sdílení takového obsahu. Aplikace "WALKMAN" poskytuje přístup k veškeré stažené hudbě, ke knihovně 18 milionů skladeb služby Music Unlimited i propojení se sociální sítí Facebook. Aplikace Movies zase uživatelům zpřístupňuje více než 100 000 filmů a televizních seriálů služby Video Unlimited. Aplikace Album nabízí snadný přístup k fotografiím přátel na síti Facebook i prohlížení fotografií podle místa, kde byly pořízeny. ** 

Funkce na jeden dotyk [One-touch] umožňují uživatelům snadno sdílet hudbu, fotografie a videa v jejich chytrých mobilních telefonech prostřednictvím celé škály zařízení Sony s technologií NFC [Near Field Communication], jako jsou například reproduktory, sluchátka a nyní již i televizory. Při použití s novým televizorem BRAVIA, který byl dnes rovněž představen, se stačí jednoduše dotknout telefonem Xperia Z dálkového ovladače televizoru a můžete si okamžitě prohlížet své fotografie a videa na obrazovce televizoru. 

Dnes byly taktéž představeny dva nové přírůstky do rodiny sluchátek Sony vybavených technologií NFC: sluchátka Stereo Bluetooth™ Headset SBH20 a bezdrátová sluchátka Wireless Headset DR-BTN200M. K jejich použití s telefonem Xperia Z se stačí dotknout telefonem sluchátek a uživatel se může zaposlouchat do hudby. 

Výjimečný design a odolnost 
Spolu s přesností zpracování a použitými materiály představuje Xperia Z jedinečný design nazvaný OmniBalance, s jemně zaoblenými hranami a hladkými povrchy na všech stranách. I přes svou štíhlost pouhých 7,9 mm je Xperia Z velice odolný telefon s tvrzeným sklem a protitříštivou fólií na přední a zadní straně a s nejvyšší úrovní ochrany proti vnikání prachu a vody *** (krytí IP55 a IP57) dostupnou v prémiovém chytrém telefonu. 

Telefon Xperia Z se bude dodávat s operačním systémem Android 4.1 (Jelly Bean), který bude krátce po uvedení telefonu na trh aktualizován na verzi 4.2 a bude tak uživatelům poskytovat nejnovější možnosti systému Android. 

Klíčové vlastnosti telefonu Xperia Z: 
- Displej Reality Display 1080 × 1920 full HD s úhlopříčkou 5" a technologií Mobile BRAVIA® Engine 2 
- Rychlý fotoaparát s rozlišením 13 MPx a technologiemi Exmor RS for mobile, HDR video, Superior Auto a Noise Reduction (potlačení šumu), který umožňuje vytvářet ostré fotografie a videozáznamy za jakýchkoliv podmínek 
- Odolnost proti vnikání prachu a vody (IP55 & IP57) s displejem krytým tvrzeným sklem 
- Asynchronní čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 s frekvencí 1,5 GHz a paměť RAM o velikosti 2 GB 
- Režim Battery STAMINA prodlužuje pohotovostní dobu telefonu nejméně čtyřnásobně 

Objednací číslo: k131
Výrobce: Sony
Kategorie: Chytré telefony
Dostupnost: do 1 dne
Barva: Černá
Ovládání: Dotykové
Pohotovostní režim: 550 hod
Operační systém: Android 4.1 Jelly Bean
Paměť: 32 GB

Související produkty